“Çalışanların Sağlık Gözetimine Yönelik Tıbbi Tetkiklerin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” 20 Ocak 2022 Perşembe günü yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Firmamız Umut OSGB, daha önceden gezici sağlık hizmetlerinin mevzuat karşılığının tam oluşmamış olması sebebiyle çalışanların işe giriş ve periyodik sağlık kontrolleri için yapılması gereken tahliller için hastane ortamında yapılan tetkikleri önemsiyor, haricinde yapılmaya çalışılan tetkik ve analizlerin salahiyetinden emin olmadığından müşterilerini OSGB’lerin sabit laboratuarları ya da kayıt dışı mobil sağlık taramalarından uzak tutmaya gayret ediyordu.

Umut OSGB olarak firmamız; yönetmelik ile detayları, çalışma şartları, yetkileri ve izlenebilirliği tanımlanan Gezici İş Sağlığı Araçları’nın hizmet sunumunda işveren ve çalışanlara oluşturacağı kolaylığa ve doğru düzgün çalışabilir araçların yapılması için hudutların tanımlandığına inandığı andan itibaren en güzel, en etkili, en düzgün ve en güvenilir hizmet aracını oluşturmak için hedefleri belirledi.

Uzun ve detaylı bir arge sonrasında Türkiye’de ilk defa bir otobüs içerisinde bu hizmetlerin sunumu için kolları 15 Mart 2022 tarihinde sıvayarak, Yalova’ya bu hizmeti getirebilmek ve doğru dürüst ve ekonomik çalışabilmek için çalışmalarını yoğunlukla sürdürdü. Üç ay süren hummalı çalışmanın ardından Türkiye’de ilk olarak bir otobüs içerisinde Gezici İş Sağlığı Aracı’nın ruhsatını Sağlık Bakanlığı’ndan aldıktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSG Katip programında tanımlama yaptırarak hizmet sunumuna başladı.

Başta Yalovamız olmak üzere ülkemize hayırlı uğurlu UMUT’lu olsun.