Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’müz çevremizi kirlilikten muhafaza etmeye yönelik çok önemli bir hizmeti hayata geçiriyor.

Yalova Valiliğimiz, İl Özel İdaremiz ve Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’müzün projesi hayata geçiyor.

İlimizde faaliyet gösterecek tüm hafriyat kamyonlarına belge alma zorunluluğu getiren kararı duyuran İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü bildirisinde;

“İl Müdürlüğümüzce başlatılan bir proje kapsamında İlimizde faaliyet gösteren tüm hafriyat kamyonları online olarak izlenmekte ve hafriyat yazılım programı üzerinden belgelendirilmektedir. İl Müdürlüğümüz, İl Özel İdaresi ve İlimizdeki tüm belediyelerin paydaşı olduğu proje kapsamında İlimizdeki tüm hafriyat taşımaları online izleme sistemi üzerinden izlenmektedir.

Bu kapsamda, sanayi kuruluşlarımızın da yaptıracakları hafriyat taşıma işlemlerinde, online izleme sistemi olan ve ekte bir örneği yer alan Taşıma İzin Belgesine sahip araçları kullanmaları gerekmektedir. Taşıma İzin Belgelerinin plaka bazında olmaları nedeni ile araçların tek tek kontrol edilmeleri gerekmektedir.

İl Müdürlüğümüzce yapılan denetimlerde izinsiz araçlarla hafriyat taşıma işleminin yapıldığının tespit edilmesi durumunda hem atık sahibine hem de taşıma yapan firmaya 2872 sayılı Çevre Kanunun 20/r maddesi gereğince idari işlem uygulanacaktır.

Taşıma işlemi için il dışından firmalarla anlaşılması durumunda dahi Taşıma İzin belgesi aranacaktır.

İlgililerine önemle duyurulur.”

Demektedir.

Gerek mevcut kamyonların belgelenmesi sürecinde destek hizmeti ihtiyaçları gerekse her türlü bilgi için firmamız 0226 8110073 nolu telefonundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Umut Mühendislik Ailesi