İtalya'da bulunan SİOOT (Ozon Terapi Bilimsel Topluluğu) Derneği 03.04.2020 tarihli veri paylaşımında bulunmuştur.

http://www.ossigenoozono.it/EN/News/3507/COVID-19_PATIENTS_IMPROVED_WITH_OXYGEN_OZONE_THERAPY

İngilizce'den yapılan çevririye göre;

 "Covid-19 virüsünden etkilenen hastalarda ozon oksijeni kullanımına ilişkin;

Ozon tedavisinin SİOOT (Ozon Terapi Bilimsel Topluluğu) Derneği protokolüne göre yapıldığı 17 hastaneden birinin ilk raporundan, ciddi veya çok ciddi koşullarda 10 hastanın hızlı ve belirleyici bir iyileşmesi olmuştur.

Entübasyon yapılan 5 hastadan sadece 5 tedavi seansından sonra biri ekstübe edilme noktasına geldi ve diğerleri önemli ölçüde iyileşti.

Daha az ciddi koşullarda hasta, birkaç seans Oksijen Ozon Tedavisi sonrasında iyileşti ve eve döndü.

Grubun sadece ölenleri büyük ölçüde tehlikeye atılmış durumdaydı, ozon tedavisi aşırı bir girişim olarak uygulandı, ancak yapacak daha fazla bir şey yoktu. Teknik raporda, doktorlar SIOOT protokolüne göre Ozon Ozon Terapisi ile yapılan 5 tedaviden sonra hastaların daha iyi olduğunu yazdılar.

Oksijen Ozon Terapisi uyguladıktan sonra doktorlar aşağıdaki kanıtları buldu:

    1. klinik koşullarda genel bir gelişme;

    2. vücut ısısının normalleşmesi (yani hastalar boğulmaktadır);

    3. Reaktif Protein C'de (PRC) bir azalma;

    4. kalp hızının normalleşmesi;

    5. doygunluk ve oksijen desteğinin azaltılmasında bir gelişme;

    6. böbrek fonksiyonlarının normalleşmesi (kreatin).

Bu verilerin anlamını daha iyi anlamak için prof. Marianno Franzini, SIOOT International başkanı ve prof. Valdenassi ve SIOOT Karşılaştırması.

Franzini'ye göre, en alakalı veriler, anlamlı olmanın yanı sıra, iyileştirmelerin sadece 5 günlük tedavide gerçekleştiğidir.

Daha dikkatli bir değerlendirme için Franzini, Covid-19'lu hastaların bakımına doğrudan katılan dört meslektaşının görüşünü sordu ve bunların hepsi çok önemli sonuçlar olduğunu doğruladı, çünkü Covid-19'dan etkilenen insanların hiçbirinde bir gelişme olmadı. oksijen ozon ile tedavi edilen hastalarda olduğu kadar hızlı ve stabil.

"Covid-19 hastalarını tedavi eden bir doktor - Franzini dedi ki, bana hiçbir tedavi protokolünün ozon tedavisi ile aynı sonuçları vermediğini söyledi."

Oksijen Ozon Terapisinin bu kadar etkili olmasının nedenleri sorulduğunda Franzini, Covid-19 nedeniyle ölen kişinin otopsilerinden virüsün mikrosirkülasyona derhal yayıldığını ve bunun tromboza neden olduğunu açıkladı. Antiviral etki ile birlikte ozon oksijeni, mikrosirkülasyonu yeniden etkinleştirdiği ve güçlendirdiği için daha da belirleyicidir.

"Bu ilk verilerin iyiliği göz önünde bulundurulduğunda, swabın pozitif olduğu ortaya çıktığında, ozon tedavisinin başlangıçta ozon tedavisinin uygulanmasını sağlamak çok önemlidir, böylece hastalar durumları ağırlaşmadan tedavi edilebilirler, böylece hastaneye yatıştan kaçınmayı başarıyor.

Dott. Antonio Gaspari

Editör

Orbisphera.it"

Ozon tedavisinin COVID19'da etkilerinin araştırılması gerekliliğine inanıyoruz.