İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini yürüttüğümüz firmamıza 02.12.2021 tarihinde Acil Durum ve Tahliye Tatbikatı  başarı ile gerçekleştirildi.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanımız Yusuf BALATLI ve Özlem Beril ASOĞLU tarafından Acil Durum nedir, Acil Durum çıkış nedenleri, acil durumdan alınacak önlemler, acil durum esnasında yapılması gerekenler, acil durum öncesi ve sonrası yapılması gerekenler, acil durum ihbarı ve acil durumlara müdahale konularında çalışanları bilgilendirildi.

Acil Durum ve Tahliye tatbikatını, tüm personele görev vererek, senaryo ile yaralı tahliyesini içeren, gerçek bir acil durum olayını aratmayan bir tatbikat ile gerçekleştirdik. Tüm çalışanların katıldığı tatbikatta, bağırma yöntemi ile acil durum  sonrası çalışanlar ortamı terk edip toplanma merkezine geçtiler. Meydana gelebilecek bir yangın oluşumu ve sonrasında yangına müdahale esnasında oluşan kazada yaralanan kişinin  tahliyesi denemesi yapıldı. İlkyardım, koruma, kurtarma ve söndürme ekiplerinin görevlerini başarı ile gerçekleştirdi. Tatbikat son olarak tahliye edilen yaralı çalışana yapılan ilk yardım ile sonlandı. Tüm Çalışanların büyük ciddiyetle takip ettiği tatbikat  mevzuat gereği tüm işyerlerinde en az yılda bir kez gerçekleştirilmelidir.